четверг, 17 декабря 2020 г.

Сюрприз - майстерня "Скоро, скоро в рідний край завітає Миколай"

З нетерпінням я чекаю-

нині свято Миколая.

Як надворі стане темно,

він приходить потаємно.

Ще ніхто його не бачив.

Та у ліжечка дитячі

він кладе під подушки

подарунки і книжки.

           Віра Паронова












понедельник, 30 ноября 2020 г.

 Виховна година до Дня пам'яті жерв Голодомору

... Історія нас горем вчить,

Щоб не забулось незабутнє.

Бо там, де пам'ять не мовчить,

там щастям повниться майбутнє.

                                 Наталія Погребняк







пятница, 26 апреля 2019 г.

Розмалюю писанку

Свято Пасхи недалечко,
Люди звичай бережуть,-
Розмальовують яєчка,
Пишні пасочки печуть.
                    Катерина Перелісна








пятница, 29 марта 2019 г.

Екскурсія до весняного парку.

Надійшла весна прекрасна,
Многоцвітна, тепла, ясна,
Наче дівчина в вінку.
Зацвіли луги, діброви,
Повно гомону, розмови
І пісень в чагарнику!
              І. Франко






пятница, 22 марта 2019 г.

Година спілкування "Вітаміни для здоров’я"


Мета: довести значення вітамінів для здоров’я людини; учити щодня вживати «живі» вітаміни; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я.
Обладнання: малюнки  фруктів і овочів.
                                                Хід бесіди
Гра «Так» чи «ні» ?
(Вчитель ставить запитання, учні хором відповідають)
-         Клас готовий працювати?
-         Продукти харчування вивчати?
-         По групах їх розподіляти?


-     Битися й бешкетувати?
-         Вчасно руку піднімати?
-         Гав ловить, байдикувати?
-         Дружно в групах працювати?
-         Загадки відгадати?
Вчитель.
-         Я хочу, щоб ви, мої любі, були насамперед, здоровими. Здоров’я це безцінний дар, який підносить людині природа. Без нього дуже важко зробити життя цікавим і щасливим. Здоров’я, перш за все, залежить від людини, від того, як вона про нього піклується, від способу життя і від харчування.
Енергія, яку витрачає наш організм у процесі життєдіяльності, відновлюється лише за рахунок їжі, тому вона має бути поживною.
  Сьогодні ми говоритимемо про значення вітамінів для здоров’я людини.
Щоб здоровим буть завжди,
Знай бо ти, дитино,
Що продукти вибирай
Повні вітамінів,
Моркви, яблук, буряків
Їж завжди багато.
На сьогодні відомо понад 50 вітамінів. Позначаються вони спеціальними назвами або буквами латинського алфавіту A, B, C. D.
Вітамін А
На розвиток і ріст і зір
Впливають вітаміни,
Що виростають в гарбузах,
Морквині, горобині.
У яйцях, маслі й молоці,
Вони ще проживають.
Ці вітаміни групи А  -
Її так ще називають.
Вітамін С
Щоб зміцнилися кістки
У дитинстві ранньому,
Більше кладіть у салати
Зелені звичайної.
Їжте часто ви лимони,
Пийте чай з шипшини.
Не забувайте ніколи про С вітаміни.
Вітамін В
Щоб здоровим було серце,
Нерви у порядку,
На дворі ти погуляй
І зроби зарядку.
Їж печінку і сирок,
Масло, хліб, свинину.
У продуктах цих живуть
В – вітаміни.
Вітамін D
У риб’ячому жирі, молоці
D вітаміни
Містяться оці.
Їх дорослим і дітям треба споживати,
Вони зуби і кістки будуть доглядати.
Вчитель.
-         Що означає слово «вітамін»?
-         Де ви його чули?
-         Для чого потрібні вітаміни?
Отже, вітаміни – це сполуки, життєво необхідні для організму людини, для здоров’я дітей та дорослих. Де «живуть» вітаміни?
(Відповіді дітей).
Загадки.
(Діти відгадують загадки та розповідають, яку користь дає названий продукт).
1. Я вітаміном А багата.
Про це усі повинні знати.
Щоб ви високими росли,
Щоб ви веселими були.
Щоб зір здоровим залишати,
Потрібно…(моркву) споживати.
2. Смачний я з супом і борщами,
Зі свіжим маслом, з огірками.
Я є основою життя,
Вітаміном В багатий я.
Кажуть я грубого помолу –
Не забувай мене до столу. (Хліб)
3. Я – другий хліб –
Основа в хаті.
Я вітамінами багата.
Мене лиш правильно варіте,
Щоб вітаміни залишити,
А вітаміни – В і С.
Додайте їх сюди, сальце.
Чудова вийшла страва,
Для справжнього гурмана.
Хто я? Яке моє ім’я? (Картопля).
Гра «Вибери корисну для здоров’я їжу».
Вибрати і назвати корисні для здоров’я продукти.
Гра «Упізнай на смак»
Матеріал : на тарілочці лежать розрізані на шматочки та накриті серветкою фрукти та овочі.
Хід: учитель пропонує дітям за бажанням підійти до столу, заплющити очі, взяти з-під серветки шматочок фрукта, скуштувати і назвати його.
Підсумок бесіди.
Ретельно пережовуй їжу.
Добре пережована їжа краще перетравлюється в шлунку і принесе більше користі нашому організму.
Їж в один і той же час.
Вживай тільки якісні продукти.
Не наїдайся на ніч.
Отже, бережіть своє здоров’я. Їжте корисну їжу, багату на вітаміни.











вторник, 12 марта 2019 г.


Бесіда.  «Здоров’я. Здоровий спосіб життя».
Мета: ознайомити дітей із показниками  здоров’я; розкрити зміст поняття «здоровий спосіб життя»; учити дітей піклуватися про власне здоров’я; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я.
Обладнання: загадки, ілюстративний матеріал.
                                          Хід заняття
Вчитель.
-         Діти, відгадайте загадку.
Коли його маєш,
То про нього не дбаєш,
А коли втрачаєш,
Про нього згадаєш. (Здоров’я)
-         Правильно,це здоров’я.
Словник.
Здоров’я – це правильна, нормальна діяльність організму.
-         Які показники здоров’я нам відомі? Допоможуть їх визначити загадки.
1) Без рук, без ніг, а всіх кладе на постіль. (Сон)
2) Назвіть одним словом загальний душевний стан людини впродовж певного часу. (Настрій)
3) Відчуття, що пов’язане з потребою організму в їжі. (Апетит)
4) Стан фізичних і душевних сил організму. (Самопочуття)
Отже, показниками здоров’я є міцний сон, бадьорий настрій, відмінне самопочуття, гарний апетит.
-         А хто, на вашу думку, повинен піклуватися про здоров’я дітей: батьки, лікар, вчитель, друзі, бабуся, сама дитина? ( Відповіді дітей).
-         Давайте визначимо, що допоможе дитині бути здоровою.


Гра «Будь здоровим»
А) Вчитель називає слова. Коли прозвучать слова, що позначають корисні для здоров’я поняття, діти плескають у долоні.
Зарядка, прогулянка, купання, лежання, лінь, спорт, ігри, обливання, увічливість, неохайність, доброзичливість, здорова їжа, переїдання, чистота.
Б) Вчитель починає, а діти закінчують речення.
Для здоров’я корисно:
Багато… (рухатися)
Гуляти на… (свіжому повітрі).
Уживати корисну….( їжу).
Бути…(охайним, увічливим, доброзичливим).
Вчитель.
-         Діти, ви чули коли - небудь вираз «здоровий спосіб життя»? Що означають ці слова?
(Робота з  ілюстраціями. Діти визначають, що таке режим дня та  розкладають відповідні картинки).



   Здоровий спосіб життя – це дотримання режиму дня, правильне харчування, щоденні заняття спортом, рухливі ігри, активна діяльність і навчання, відсутність шкідливих звичок, у спілкуванні з оточуючими – доброзичливість та ввічливість, дотримання правил культури поведінки.
   Здоровий спосіб життя допоможе зберегти та зміцнити здоров’я . А ще  зміцнюють здоров’я активний відпочинок, спорт, фізична праця та рухливі ігри на свіжому повітрі.
Гра «Здорова їжа».
(Вчитель називає здорову їжу, діти плескають у долоні, а коли чують їжу –«ворога» - мовчать.)
Овочі, фрукти, молоко, торти, тістечка, каша, цукерки, м'ясо, сир, риба, яйця, печиво, горіхи, копчення.
-         Які з продуктів допомагають нам зростати? (М'ясо, молоко, кефір, риба, яйця).
-         Які з продуктів дають енергію? (Гречка, буряк, морква, хліб, гарбузи, яблука, груші).
-         Які продукти зігрівають тіло? (Масло, олія, маргарин, жир, сало).

-        
Запам’ятайте! Їсти потрібно потроху й нечасто. Шкодить здоров’ю жирна та солодка їжа. Така їжа призводить до захворювань і втрати здоров’я.
Надмірне вживання їжі, неякісні та шкідливі продукти викликають отруєння та інші захворювання організму. Ось тому і говорить народне прислів’я: «Їмо, щоб жити, а не живемо,щоб їсти».
Підсумок.
Вчитель.
-         Що означають слова «здоров’я» та вислів «здоровий спосіб життя»?
-         Як берегти своє здоров’я?