воскресенье, 23 декабря 2018 г.

Конспект уроку трудового навчання у 1 класі


Конспект уроку трудового навчання у  1 класі
Тема. Види конструкторiв.  Конструювання  з деталей набору «Лего».
Мета: ознайомити дiтей з рiзними видами конструкторiв; розмiром деталей, особливостями  їх з’єднання та правилами користування; розвивати мисленнєвi операцiї на основi  виконання  послiдовностi  трудових  дiй, дрiбної моторики рук i тактильного сприймання на основi складання деталей конструктору; виховувати  вмiння спрямовувати увагу на вчителя, працелюбнiсть, повагу до власної  працi та працi  iнших.
Обладнання: рiзнi  види конструкторiв, iлюстрацiї   iз зображенням рiзних комбiнацiй з конструктора.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
                                                   Хiд уроку
I. Органiзаця класу.
             Пролунав дзвiнок, починається урок.
             Працюватимем старанно,
             Щоб почути у кiнцi,
             Що у нашiм першiм класi
             Дiти – просто молодцi !
              Щоб урок пройшов немарно,
              Треба сiсти рiвно, гарно
              I виконувати те,
              Про що мова зараз йде.
II. Мотивацiя навчальної дiяльностi, повiдомлення теми уроку.
Зiбрати машинку, всюдихiд,
Палац, ракету, пароплав
I навiть цiле мiстечко
Конструктор нам допомагав.
-Сьогоднi  ми з вами ознайомимось з рiзними видами конструкторiв. Будемо вчитись працювати з конструктором «Лего». Це, мабуть, найулюбленiший з конструкторiв, яким  полюбляють  гратися дiти  у всiх країнах.
III. Вивчення нового матерiалу.
1. Ознайомлення дiтей з рiзними видами конструкторiв.
2. Правила роботи з товаришами.
- Поважай працю товариша. Нiколи не бери в руки чужу роботу без дозволу автора чи вчителя. Не ламай чужих виробiв, навiть  якщо вони зробленi неправильно.
- Навчився сам – допоможи товаришу. Пiдкажи, яким прийомом краще зробити потрiбну форму або виправити помилку.
- У спiльнiй роботi з товаришем виконуй вироби чесно. При невдачi не звинувачуй товариша, а допоможи виправити помилки.
3. Фiзкультхвилинка
Щось втомились ми сидiти,
Треба трохи вiдпочити.
Руки вгору, руки вниз –
На сусiда подивись.
Руки вгору, руки в боки –
I зроби чотири скоки.
Ось так, ось так, ось так!
Плеснiть у долоньки раз!
За роботу! Все гаразд!
IV. Практична робота учнiв.
1.Iнструктаж з ТБ. Правила роботи з конструкторами.
2. Вправляння у з’єднаннi деталей конструктора «Лего». Побудуй башту.

3. Гра «Лiтачок».
Загадка. В синiм небi путь моя,
                 Швидше всiх лiтаю я.
                 Маю крила, хоч не птах
                 Люди звуть мене (лiтак).       
Дiти будують лiтачок i готуються до польоту. За сигналом вчителя « Летiть!» - дiти з лiтачками летять у рiзних напрямках. За сигналом «На посадку!» - сiдають за парти.
4. Гра «Збудуй не скрiпляючи».
Збудувати тварину (будiвлю), не скрiплюючи цеглинок.
5. Робота в парах. Гра «Неiснуюча тварина».
Не розмовляти, створити неiснуючу тварину, використовуючи два набори цеглинок i придумати їй назву.
6.  Розбирання моделей, складання деталей у коробки.
V. Пiдсумок уроку.
- Чи сподобався вам урок?
- Якщо урок сподобався – пiднiмаємо цеглинку теплих кольорiв (жовтий, червоний, оранжевий), якщо не сподобався – пiднiмаємо цеглинку холодних кольорiв ( синiй, голубий, зелений).





Інтегрований урок з математики та трудового навчання у 1 класі.
Математика. Складання і розв’язування прикладів і задач.
Трудове навчання. Аплікація з геометричних форм.
Мета: продовжити роботу над формуванням в учнів уміння складати і розв’язувати приклади і задачі на знаходження суми й остачі; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати увагу, мислення, уміння розрізняти кольори, форми, геометричні фігури; виховувати уважність, старанність, охайність.
Обладнання: мультимедійна підтримка, картки для індивідуальної роботи, сніжинки з написаними цифрами, м’ячик - сніжка, геометричні фігури у кожного учня, клей.                      
                                             Хід уроку
I.  Організація  класу.
                                          Пролунав уже дзвінок,
                                          Починається урок.
                                          Він зимовий і цікавий,
                                          Тож гостей зібрав чимало
                                           Повернімося обличчям до гостей
                                            І промовимо привітно « Добрий день!».
II. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми уроку.
-         Але це ще не всі гості.  До нас завітала ще одна гостя. Ви її впізнаєте, коли відгадаєте загадку.
                                     Чудо – сани прилетіли
                                      Скакуни в тих санях  білі
                                      В санях тих сидить цариця –
                                      Білокоса, білолиця,
                                      Рукавом махає,
                                      Снігом все вкриває. ( Зима.)
-         Сьогодні на уроці ми будемо виконувати завдання від зими. Складати і розв’язувати приклади і задачі, рахувати, писати, а ще виготовимо аплікацію з геометричних фігур.
        III. Дихальна гімнастика.
-         А ще взимку часто дмуть холодні вітри. Щоб наше мовлення було правильним, ми виконаємо вправу « Вітерець».
1. Легенький  вітерець.
-  Уявіть, що у вас на руці сніжинка, загадайте бажання, зробіть глибокий вдих носиком , потім видихніть і вимовте звук « х – х – х».
2. Сильний зимовий вітер.
- Дуємо сильно на сніжинку, щоб вона донесла ваше бажання до Діда Мороза. Глибокий вдих носиком, видихніть і вимовте звук «у- у- у».
IV. Актуалізація знань учнів.
1. Гра « Віднови ряд чисел».
- Сьогодні прилетів холодний зимовий вітер і переплутав всі числа. Допоможіть зимі розставити сніжинки від найменшого числа до найбільшого. Перевірка.
2. Лічба від 1 до 10, від 10 до 1.
3. Гра «Сніжки».
- Взимку всі діти люблять грати в сніжки. Ми з вами теж пограємо.
- Назвати попереднє число.
- Назвати наступне число.
( Вчитель кидає м’яч – сніжку учневі, називає число. Учень називає попереднє або наступне).
V. Робота над темою уроку.
1. Пальчикова гімнастика.
- Погріємо рученята, щоб гарно і каліграфічно писати.
Олівець у нас мудрець і секрету він знавець.
Аби гарно нам писати – вправні пальці треба мати.
По долоньці він кружляє, діткам м’язи розслабляє,
Покружляв і зупинився,  дуже гарно потрудився.
2. Каліграфічна хвилинка.
- Наші рученята готові до роботи, тож красиво і каліграфічно запишемо цифри від 1 до 10. Перевірка: прочитати записані числа.
3. Складання і розв’язування прикладів за малюнками.
- Наступне завдання – Зима хоче побачити як ви вмієте складати і розв’язувати  приклади за малюнками. Перевірка і запис прикладів у зошити.
4. Фізкультхвилинка.
5. Складання і розв’язування задач за малюнками.
- Скільки снігурів прилетіло до годівниці? (2)
- Скільки синичок на годівниці? (2)
- Який приклад на додавання можна скласти, щоб дізнатися про кількість всіх пташок? (2 + 2 =4).
- Скільки всього пташок? (4 ).
VI. Робота з геометричним  матеріалом.
-         Яке зимове свято наближається? (Новий рік).
-         Без якої лісової красуні не буде Новорічного свята?
1. Загадка. У святковій залі стоїть як картинка.
    Весела, зелена красуня (ялинка).
-         Але наша ялинка незвичайна.
-         З чого складається ялинка?  ( З геометричних фігур).
2. Гра « Впізнай геометричну фігуру».
- Які предмети круглої форми ви знаєте? (сонце, м’яч, кавун).
- Які предмети мають форму трикутника? (дорожній знак, косинець, повітряний змій).
- Які предмети мають форму квадрата? (подушка, кубик).
 - Які предмети мають форму прямокутника? (двері, телефон, парта).
3. Повторення правил користування клеєм.
- Клей потрібно наносити тонким шаром.
- Для притискання елементів слід використовувати серветку.
- Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити.
- Після роботи вимити руки з милом.
4. Практична робота учнів. Виготовлення аплікації з геометричних фігур «Ялинка». Вчитель надає індивідуальну допомогу окремим учням.
VII. Підсумок уроку.
-         Ось і підійшов до кінця наш зимовий урок.
-         Що ми робили на уроці?
-         Чи всі завдання від зими  виконали?
-         Що найбільше сподобалося?
-         Зимі теж сподобалося як ви працювали і вона дарує кожному з вас сніжинки – листівки.
-         Ви всі добре працювали
Знання міцні здобували
Тож скажу вам у кінці:
-         Діти, всі ви – молодці!