Інтегрований урок з математики та трудового
навчання у 1 класі.
Математика.
Складання і розв’язування прикладів і задач.
Трудове
навчання. Аплікація з геометричних форм.
Мета:
продовжити роботу над формуванням в учнів уміння складати і розв’язувати
приклади і задачі на знаходження суми й остачі; вдосконалювати навички усної
лічби; розвивати увагу, мислення, уміння розрізняти кольори, форми, геометричні
фігури; виховувати уважність, старанність, охайність.
Обладнання:
мультимедійна підтримка, картки для індивідуальної роботи, сніжинки з
написаними цифрами, м’ячик - сніжка, геометричні фігури у кожного учня,
клей.
Хід уроку
I. Організація класу.
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок.
Він
зимовий і цікавий,
Тож гостей зібрав чимало
Повернімося обличчям до гостей
І
промовимо привітно « Добрий день!».
II. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми уроку.
-
Але це ще не всі гості. До нас завітала ще одна гостя. Ви її
впізнаєте, коли відгадаєте загадку.
Чудо – сани прилетіли
Скакуни в тих санях білі
В санях тих сидить цариця –
Білокоса, білолиця,
Рукавом махає,
Снігом все вкриває. ( Зима.)
-
Сьогодні на уроці ми будемо виконувати
завдання від зими. Складати і розв’язувати приклади і задачі, рахувати, писати,
а ще виготовимо аплікацію з геометричних фігур.
III.
Дихальна гімнастика.
-
А ще взимку часто дмуть холодні вітри.
Щоб наше мовлення було правильним, ми виконаємо вправу « Вітерець».
1. Легенький вітерець.
- Уявіть, що у вас на руці сніжинка,
загадайте бажання, зробіть глибокий вдих носиком , потім видихніть і вимовте
звук « х – х – х».
2. Сильний зимовий вітер.
- Дуємо сильно на сніжинку, щоб вона донесла ваше бажання до Діда Мороза.
Глибокий вдих носиком, видихніть і вимовте звук «у- у- у».
IV. Актуалізація
знань учнів.
1. Гра « Віднови ряд чисел».
- Сьогодні прилетів холодний зимовий вітер і переплутав всі числа.
Допоможіть зимі розставити сніжинки від найменшого числа до найбільшого.
Перевірка.
2. Лічба від 1 до 10, від 10 до 1.
3. Гра «Сніжки».
- Взимку всі діти люблять грати в сніжки. Ми з вами теж пограємо.
- Назвати попереднє число.
- Назвати наступне число.
( Вчитель кидає м’яч – сніжку учневі, називає число. Учень називає
попереднє або наступне).
V. Робота над темою уроку.
1. Пальчикова гімнастика.
- Погріємо рученята, щоб гарно і каліграфічно писати.
Олівець у нас мудрець і секрету він знавець.
Аби гарно нам писати – вправні пальці треба мати.
По долоньці він кружляє, діткам м’язи розслабляє,
Покружляв і зупинився, дуже гарно
потрудився.
2. Каліграфічна хвилинка.
- Наші рученята готові до роботи, тож красиво і каліграфічно запишемо цифри
від 1 до 10. Перевірка: прочитати записані числа.
3. Складання і розв’язування прикладів за малюнками.
- Наступне завдання – Зима хоче побачити як ви вмієте складати і
розв’язувати приклади за малюнками.
Перевірка і запис прикладів у зошити.
4. Фізкультхвилинка.
5. Складання і розв’язування задач за малюнками.
- Скільки снігурів прилетіло до годівниці? (2)
- Скільки синичок на годівниці? (2)
- Який приклад на додавання можна скласти, щоб дізнатися про кількість всіх
пташок? (2 + 2 =4).
- Скільки всього пташок? (4 ).
VI. Робота з геометричним матеріалом.
-
Яке зимове свято наближається? (Новий
рік).
-
Без якої лісової красуні не буде
Новорічного свята?
1. Загадка. У святковій залі
стоїть як картинка.
Весела, зелена красуня (ялинка).
-
Але наша ялинка незвичайна.
-
З чого складається ялинка? ( З геометричних фігур).
2. Гра « Впізнай геометричну
фігуру».
- Які предмети круглої форми ви
знаєте? (сонце, м’яч, кавун).
- Які предмети мають форму
трикутника? (дорожній знак, косинець, повітряний змій).
- Які предмети мають форму
квадрата? (подушка, кубик).
- Які предмети мають форму прямокутника?
(двері, телефон, парта).
3. Повторення правил користування
клеєм.
- Клей потрібно наносити тонким
шаром.
- Для притискання елементів слід
використовувати серветку.
- Закінчивши роботу, клей
потрібно щільно закрити.
- Після роботи вимити руки з
милом.
4. Практична робота учнів.
Виготовлення аплікації з геометричних фігур «Ялинка». Вчитель надає
індивідуальну допомогу окремим учням.
VII. Підсумок
уроку.
-
Ось і підійшов до кінця наш зимовий
урок.
-
Що ми робили на уроці?
-
Чи всі завдання від зими виконали?
-
Що найбільше сподобалося?
-
Зимі теж сподобалося як ви працювали і
вона дарує кожному з вас сніжинки – листівки.
-
Ви всі добре працювали
Знання міцні здобували
Тож скажу вам у кінці:
-
Діти, всі ви – молодці!
Комментариев нет:
Отправить комментарий